Concursuri anul scolar 2012/13

Concursuri-an-scolar-2012-2013
Livorno : Livorno in Danza
Premii solo
Classico Solisti Junior Locul 1 variatie Gamzatti – Maria Bodea
Locul 2 variatie Coppelia – Teodora Cojocariu
Locul 3 variatie Second Shadow – Sofia Onofrei Sitaru
Classico Solisti Under Locul 2 variatie Paquita – Cosmin Marinescu
Premii speciale
Bursa la stagiul de primavara Russian Ballet College Teodora Sabina Cojocariu, Maria Ruxandra Bodea, Bianca Boros si Cosmin Marinescu
Bursa la Summer School Sorrento Campus 2013 Sofia Onofrei Sitaru, Marinescu Cosmin si Teodora Sabina Cojocariu
Invitatie la concursul Festival Danza Spoleto 2013 Cojocariu Teodora
Bucharest : ESDU Romania
Premii solo
Solo Balet Copii Locul 2 variatie Paquita – Cosmin Marinescu
Solo Balet Juniori Locul 3 variatie Coppelia – Cojocariu Teodora
Solo Modern Lyric Juniori Locul 1 Butterfly – Cojocariu Teodora
Solo Open Juniori Locul 2 Memories of dance – Maria Bodea
Premii duo/trio, grup, formation
Junior Quartet Balet Locul 1 Pas de quatre La Bayadere
Balet Duo/trio Copii Locul 1 Competition
Balet Grup Copii Locul 2 La fille mal gardee
Balet Grup Copii Locul 3 – 5th concert
Formatie Balet Copii Locul 1 Carmen
Open grup Copii Locul 1 Tango
Jazz Grup Junior Locul 1 Put it on the Ritz
Locul 2 Flashdance
Premii speciale
Special award “Best Male Talent” Cosmin Marinescu
Bucharest : DWC Romania Qualifier
Premii solo
Copii Solo Balet în Poante Locul 1 La Bayadere Gamzatti – Maria Bodea
Locul 2 Variatie Coppelia act 3 – Teodora Cojocariu
Locul 3 Variatie second shadow La Bayadere – Sofia Sitaru Onofrei
Copii Solo Modern Locul 1 Afrikanna – Sofia Sitaru Onofrei
Locul 2 Butterfly – Teodora Cojocariu
Locul 3 The clown – Ana Bodea
Premii grup
Mini grup balet Locul 1 Friendly polka
Locul 2 Amorasii
Copii Duet/Trio Balet Locul 1 Competition
Copii Quartet balet Locul 2 La fille mal gardee
Grup copii balet, demi-caracter Locul 2 – 5th concert
Copii grup modern, contemporan Locul 3 Yeah
Copii grup jazz, show dance Locul 1 Tango
Copii Grup dans national/folclor Locul 1 Suita olteneasca
Junior Quartet balet Locul 1 Pas de quatre La Bayadere
Junior Grup Jazz, Show dance Locul 1 Flashdance

Aceste dansuri s-au calificat pentru finala DWC din Brighton, UK! Datorita punctajului foarte mare, s-au mai calificat si Natalia Cimpeanu in categoria Junior Solo Balet si dansul Put it on the Ritz in categoria Junior Quartet Modern

Sibiu : World Ballet Competition Open Romania
Premii solo
Classical Solo Introductory Silver Medal variatie Paquita – Cosmin Marinescu
Contemporary Solo Introductory Bronze Medal Memories of dance – Maria Bodea
Premii speciale
Group Category  Popularity Award Flash dance
Excellence Award Winner  Cosmin Marinescu
Lyon : Concours Odyssee France
Contemporain Amateur 2 Mentiune Memories of dance – Maria Bodea
Classique Pre Professional 3 Locul 1 variatie Gamzatti – Maria Bodea
Bucharest : Marele Premiu de Coregrafie Palatul National al Copiilor
Premii solo
Mini solo balet Locul 1 Chinese dance – Crina Vrabie
Solo balet 7-9 ani Locul 2 Sylver Myst – Diana Drumcea
Solo 10-12 ani amatori Locul 1 Flames of Paris Ballet – Ana Bodea
Ballet solo 10-12 ani profesionisti Locul 1 Paquita variation – Cosmin Marinescu
Ballet solo 13-15 ani amatori Locul 1 variatie Second Shadow La Bayadere – Sofia Onofrei Sitaru
Locul 2 variatie Coppelia – Teodora Cojocariu
Solo balet16-19 ani amatori Locul 1 variatie Giselle Pas de Deux – Natalia Cimpeanu
Balet solo 13-15 ani profesionisti Locul 2 variatie Paquita – Cristina Serbanoiu
Contemporan solo 10-12 ani amatori Locul 2 The Clown – Ana Bodea
Contemporan solo 13-15 ani amatori Locul 1 Afrikanna – Sofia Onofrei Sitaru
Locul 1 Butterfly – Teodora Cojocariu
Locul 3 Lillies Of The Valley – Maria Rusu
Contemporan solo 13-15 ani profesionisti Locul 1 Contrast – Cristina Serbanoiu
Contemporan solo 15-19 ani Locul 3 Torn – Natalia Cimpeanu
Premii grup
Show dance quartet  Locul 1 Put it on the Ritz
Show dance grup  Locul 1 Flashdance
Modern grup 10-12 ani  Locul 1 Yeah
Show dance grup  Locul 1 Tango
Duo balet 7-9 ani  Locul 2 Pizzicato
Ballet grup 7-9 ani  Locul 1 Amorasii
Ballet formatie  Locul 1 Carmen
Quartet balet 10-12 ani  Locul 2 La fille mal gardee
Duo ballet 10-12 ani  Locul 3 Competition
National/folclor grup  Locul 1 Suita olteneasca
Premii speciale
Cea mai buna prezenta scenica din concurs – Ana Bodea
Cel mai bun balerin din concurs, câstigator al “Marelui Premiu de Coregrafie” – Cosmin Marinescu