Concursuri anul scolar 2013/14

1903979_712027088837113_525675580_n
New York : Valentina Kozlova International Ballet Competition
Bronze medal Prey si Body in space – Maria Bodea
Berlin : Tanzolymp Internationales Tanzfestival
Locul 2 Moderner Tanz (locul 1 nu s-a acordat) Prey si Memories of dance – Maria Bodea
Brussels : Youth America Grand Prix 2014
Top 12 YAGP Women Memories of dance – Maria Bodea (14 ani)
Turn to stone – Ana Bodea (13 ani)
Livorno : Livorno in Danza
Premii solo
Classico solisti junior Locul 2 variatie Aurora – Teodora Cojocariu
Locul 3 variatie Fiica faraonului – Sofia Onofrei Sitaru
Contemporaneo solisti baby Locul 1 The clown – Andreea Diana Ionita
Classico solisti baby Locul 2 Little joke – Diana Drumcea
Premii grup
Classico gruppi junior Locul 1 Danza della gioia
Premii speciale
Premiul special al juriului „Petite etoile” Andreea Diana Ionita
Bursa la stagiul de primavara Russian Ballet College Teodora Cojocariu si Sofia Onofrei Sitaru
Sibiu : World Ballet Competition Open Romania
Premii solo
Classical Solo Introductory Bronze Medal variatie Flames of Paris si Swanilda – Ana Bodea
Contemporary Solo Introductory Silver Medal Turn to stone – Ana Beatrice Bodea
Classical Solo Pre professional Bronze Medal variatie Giselle si Gamzatti – Maria Bodea invited to World Ballet Competition USA 2014 Finals in June
Premii grup
La Sylphide Ballet School Silver Medal Danza Della Gioia
Premii speciale
Best Contemporary Teacher’s Award Doina Botis for La Sylphide Studio Dans
Bucharest : DWC Romania Qualifier
Premii solo
Mini solo balet si demi caracter Locul 1 Little polka – Diana Drumcea
Copii solo balet si demi-caracter Locul 1 Fairy Doll – Andreea Mihaiu
Locul 2 Crumb Fairy – Karina Codres
Copii solo balet in poante Locul 1 variatie Fata Faraonului
Locul 2 variatie Swanilda – Ana Bodea
Copii solo modern contemporan Locul 1 Turn to Stone-Ana Bodea
Locul 2 El Fuego – Sofia Onofrei Sitaru
Junior solo balet si demi-caracter Locul 1 Variatie Giselle-Maria Bodea
Locul 2 Variatie Aurora – Teodora Cojocariu
Locul 3 Variatie Raymonda – Natalia Cîmpeanu
Copii solo jazz & show dance Locul 1 Charlot – Nora Cristina Stancu
Junior solo modern contemporan Locul 1 Attraction – Maria Bodea
Locul 2 Just me – Teodora Cojocariu
Locul 3 Torn – Natalia Cîmpeanu
Junior solo dans national si folclor Locul 1 Spanish Dance – Maria Bodea
Premii duet/trio, quartet, grup
Mini grup balet, demi-caracter Locul 2 Dans napolitan
Locul 3 Mini polka
Mini grup modern Locul 3 Singing in the Rain
Grup Copii Balet, demi-carater Locul 2 Pas Romantique
Locul 3 Vals Giselle
Copii Quartet Balet Locul 2 Little Swans
Copii Grup dans national si folclor Locul 3 Ceardas
Junior Grup Balet, demi-carater Locul 1 Danza della Gioia
Junior Grup dans national si folclor Locul 2 Spanish Dance

Aceste dansuri s-au calificat pentru finala DWC din Portugalia! Datorita punctajului foarte mare, s-au mai calificat si Francesca Parcalabescu in categoria Copii Solo Balet si dansul Flower Festival in categoria Copii Grup Balet.

Bucharest ESDU Romania
Solo Jazz Copii Locul 1 Charlot – Nora Cristina Stancu
Solo Balet Juniori Locul 1 variatie Aurora – Teodora Cojocariu
Solo Balet Juniori Locul 3 variatie Giselle – Maria Bodea
Solo Modern Juniori Locul 1 Just me – Teodora Cojocariu
Solo Modern Lyrical Juniori Locul 1 Turn to stone – Ana Bodea
Solo Open Juniori Locul 1 Contrast – Cristina Serbanoiu
Locul 3 Attraction – Maria Bodea
Solo National/Folklor Juniori Locul 1 Mercedes – Maria Bodea
Premii grup
Grup Balet Juniori Locul 1 Danza della gioia
Grup Balet Copii Locul 1 Pas romantique
Locul 3 Flower festival
Grup National/Folklor Copii Locul 1 Ceardas
Formatie Balet Copii Locul 1 Polka tritsch-tratsch

Aceste dansuri s-au calificat pentru finala concursului ESDU din Croatia. Datorita punctajului foarte mare, s-au mai calificat si: Diana Drumcea, Mara Tudose, Valentina Turmacu, Karina Codres, Andreea Mihaiu, Clara Ciopata in categoria Solo Balet Copii si dansul Chopiniana in categoria Grup Balet Copii.