Concursuri anul scolar 2014/15

10999886_899488680090952_1806764374444590483_n
Paris : Youth America Grand Prix
Third place Senior Contemporary Maria Ruxandra Bodea
Top 12 Senior Classical Maria Ruxandra Bodea and qualified for The 2015 New York Finals
Premii speciale
Joffrey Ballet School USA scholarship Maria Ruxandra Bodea
Croatia : Finala ESDU Dance World Masters
Premii solo „A league”
Children Solo Ballet Locul 1 – Flower festival – Deborah Ciuraru
Locul 2 – Swanilda – Diana Andreea lonita
Junior Solo Ballet Locul 3 – Raymonda – Diana Nitu Nicolae
Children Solo Jazz Locul 2 – Nora – Nora Stancu
Children Solo Lyrical Locul 1 – Rising – Diana Andreea lonita
Children Solo Modern/Contemporary Locul 3 – I Wish – Nora Stancu
Premii solo „B league”
Children Solo Ballet Locul 1 – Flames of Paris – Karina Codres
Children Solo Jazz Locul 1 – Retro girl – Karina Codres
Junior Solo Ballet Locul 1 – Odalisque – Diana Nitu Nicolae
Premii grup „A league”
Children Duo/Trio/ Quarte Locul 1 – Pizzicatti
Locul 2 – Flower dance
Children Ballet Group Locul 3 – Spring’s children
Children Contemporary Group Locul 1 – Birds
Premii grup „B league”
Children Duo/Trio Quartet Locul 2 – Ocean and pearls
Children Group National/ Folklor Locul 1 – Russian girls
Verona : Salieri Danza Italy
Solo Classic Children Locul 2 – Paquita – Mara Tudose
Premii speciale
Scholarship for Ballettakademie der Wiener Staatsoper Mara Tudose
Sibiu : World Ballet Competition Open
Premii solo
Introductory Ballet Solo Bronze medal – Diana Nitu Nicolae
Pre Professional Ballet Solo Silver medal – Maria Ruxandra Bodea
Bronze medal – Teodora Sabina Cojocariu
Contemporary category Silver medal – Maria Ruxandra Bodea
Bronze medal – Teodora Sabina Cojocariu
Special mention – Mara Antonia Tudose
Premii grup
Ensemble category Special mention: Spring’s children
Special mention: Birds
Premii speciale
Choreography Award Mihaela Iosif for Prayer (dancer Valentina Turmacu)
Best ensemble teacher Award Lorelei Bari and Anca Mandrescu for Birds
Qualified for the WBC Finals in Orlando, Florida Maria Ruxandra Bodea
Scholarship for Summer Intensive Central Florida Ballet’s 2015 Diana Andreea Ionita
Cluj-Napoca Young Stars Ballet Competition
Premii solo
M3Psolo Locul 1 Prey – Maria Ruxandra Bodea
Locul 2 Mathematics – Teodora Sabina Cojocariu
Locul 2 El fuego – Sofia Onofrei Sitaru
Locul 3 Torn – Natalia Maria Cimpeanu
Locul 3 Contrast – Cristina Maria Serbanoiu
M2NPsolo Locul 3 Prayer – Valentina Turmacu
CL3Psolo Locul 1 Esmeralda – Maria Ruxandra Bodea
Locul 2 Laurencia – Sofia Onofrei Sitaru
Locul 3 Satanella – Teodora Sabina Cojocariu
Premii speciale
Full summer intensive professional program Brussels International Ballet School Maria Ruxandra Bodea
One year scholarship or summer intensive program scholarship Kozlova’s Dance Conservatory New York Sofia Onofrei Sitaru
Full summer intensive professional program Kozlova’s Dance Conservatory New York Sabina Teodora Cojocariu
Bucharest : ESDU Romania
Premii solo
Ballet Solo Children Locul 1 – Andreea Diana Ionita – Swanilda
Ballet Solo Juniori Locul 1 – Maria Ruxandra Bodea – Esmeralda
Locul 2 – Teodora Sabina Cojocariu – Dulcineea
Locul 3 – Sofia Onofrei Sitaru – Laurencia
Contemporary/Modern Solo Children Locul 1 – Nora Stancu – I wish
Contemporary /Modern Solo Juniors Locul 2 – Valentina Turmacu – Prayer
Contemporary /Modern Solo Seniors Locul 3 – Natalia Campeanu – Carusel
Lyrical Solo Children Locul 1 – Andreea Diana Ionita – Rising
Locul 2 – Deborah Nicole Ciuraru – Timeless
Lyrical Solo Juniors Locul 1 – I’m asking why
Lyrical Solo Seniors Locul 1 – Natalia Campeanu – Doyna
Jazz Solo Children Locul 1 – Nora Stancu – Nora
Locul 2 – Karina Kodres – Retro Girl
National Folkloric Solo Juniors Locul 2 – Maria Ruxandra Bodea – Tarantella napoletana
Premii grup
Ballet Duo/Trio/Quartet Children Locul 3 – Pizzicatti
Ballet Duo/Trio/Quartet Juniori Locul 1 – Jeux Dansant
Locul 2 – Paquita pas de trois
Ballet group Juniori Locul 1 – Paquita
Contemporary/Modern Group Children Locul 1 – Birds
National Folkloric Group Children Locul 1 – Omagiu Mariei Tanase,
Locul 2 – Russian Girls
Bucharest : Dance World Cup Romania
Premii solo
MiniGB Locul 1 – Polka D*amour
MiniQB Flower dance – calificat in finala
KSB Locul 1 – Deborah Ciuraru – Flower Festival
Locul 4 – Diana Nitu Nicolae – Odalisque
KSPB Locul 1 – Elena Osain – Fairy Doll
Locul 2 – Francesca Parcalabescu – Le corsaire
Locul 3 – Clara Ciopata – La fille mal Gardee
KSM Locul 1 – Nora Stancu – I wish
Locul 2 – Valentina Turmacu – Prayer
Locul 3 – Diana Andreea Ionita – Rising
Locul 4 – Ciuraru Deborah – Timeless
KSW Locul 1 – Nora Stancu – Nora
Locul 4 – Codres Karina Mihaela – Retro girl
KSN Locul 2 – Ciopata Clara Maria – Jota de la dolores
JSB Locul 1 – Maria Ruxandra Bodea – Esmeralda
Locul 2 – Teodora Sabina Cojocariu – Dulcineea
JSM Locul 1 – Teodora Sabina Cojocariu – Mad Rush
Locul 2 – Maria Ruxandra Bodea – I*m asking why
JSN Locul 1 – Maria Ruxandra Bodea – Tarantella napoletana
SnSB Pas de trois variation – Natalia Campeanu – calificat in finala
SnSM Locul 1 – Natalia Maria Campeanu – Doyna
Premii grup
KDB Locul 4 – Ocean and pearls
KGB Locul 2 – Pas Romantique
Locul 3 – Spring’s children
KGM Locul 2 – Birds
KGBF Locul 2 – Radetzky March
KGN Locul 3 – Omagiu Mariei Tanase
JGB Locul 1 – Paquita
JDB Locul 1 – Jeux dansant, Locul 2 – Paquita
Premii speciale
PREMILE “PETITE ETOILE” 100 EUR – KSN – Jota de la Dolores Clara Maria Ciopata
PREMIILE „JSP” 1 VOUCHER in valoare de 500 lei – KSB – Flower festival Deborah Ciuraru
PREMIUL SANSHA CHILDREN – 1 VOUCHER in valoare de 300 lei Nora Stancu
PREMIUL SANSHA JUNIOR – 1 VOUCHER in valoare de 300 lei – Esmeralda Maria Ruxandra Bodea
PREMIUL SANSHA SENIOR – 1 VOUCHER in valoare de 300 lei – Doyna Natalia Maria Cimpeanu
Bucharest : Bucharest Dance Festival
Premii solo
Ballet solo junior Locul 1 variatie Laurencia – Sofia Onofrei Sitaru
Locul 3 variatie Razmonda – Cristina Maria Serbanoiu
Locul 4 variatie Pharaoh’s Daughter – Sofia Onofrei Sitaru
Ballet solo senior Locul 1 variatie Raymonda – Natalia Maria Cîmpeanu
Locul 1 Pas de trois Swan Lake – Natalia Maria Cîmpeanu
Solo children contemporary/modern Locul 1 Prayer – Valentina Turmacu
Solo junior contemporary/modern Locul 2 El fuego – Sofia Onofrei Sitaru
Locul 4 Contrast – Cristina Maria Serbanoiu
Solo senior contemporary/modern Locul 2 Torn – Natalia Maria Cîmpeanu
Solo senior lyrical Locul 2 Doina – Natalia Maria Cîmpeanu
Premii grup
Ballet Group Children Locul 2 Flower Festival – level 2 academic
Locul 3 – Level 1 academic – Dans napolitan
Premii speciale
Best trainer/choreographer – Lorelei Bari
Best female dancer – Sofia Onofrei Sitaru