Concursuri anul scolar 2016/17

ysbc-2016
CONCURSUL INTERNATIONAL DE DANS MAREA NEAGRA 2017

Premii ziua 1
Dans contemporan 10-12 ani Premiul 1 – Diada Rehning Smara – Level 4 academic
Dans contemporan 13-15 ani Premiul 3 – Mara Cimpean
Dans de caracter 10-12 ani Locul 3 – Vasile Elena – Level 4 academic
Categoria ansamblu
7-9 ani
Marele Premiu – Our little ladies – La Sylphide recreativ Pipera
Categoria ansamblu
10-11 ani
Locul 3 Little swans – Level 4 academic
Locul 2 Leçon de danse – Level 4 academic
Premii ziua 2 profesionisti
Balet solo 9 – 10 ani Locul 1 – Teodora Neacsu – Level 2 academic
Locul 3 –  Teofil Cosma – Level 2 academic
Balet solo 11 – 12 ani Mențiune – Ana Crizbasianu – Level 4 academic
Premiul tanara speranța – Diada Rehning Smara – Level 4 academic
Balet solo 13 – 14 ani Locul 3 – Tabitha Budeanu – Level 4 academic
Contemporan solo 9 – 10 ani Marele premiu – Teofil Cosma – Level 2 academic
Contemporan solo 11 – 12 ani Locul 1 – Nora Stancu – Level 4 academic
Contemporan solo 13 – 14 ani Locul 3 – Tabitha Budeanu – Level 4 academic
Premii speciale
Teodora Neacsu si Teofil Cosma bursa (50%) la Dance Campus Contest San Francesco di Paola – Italia
VKIBC Sankt Petersburg 2017

Premii 
Classical ballet solo student category Bronze medal – Diana Alexandra Nitu Nicolae – Level 5
Contemporary solo student category Silver medal- Diana Alexandra Nitu Nicolae – Level 5
Contemporary solo junior category Bronze medal – Elena Osain – Level 5
Invitate in finala din New York Maria Irina Popa
Diana Alexandra Nitu Nicolae
Elena Osain
DWC Romanian Qualifier 2017

Premii 
Junior Solo National 3th place – Clara Ciopata – Level 5
Children Solo Ballet male 3th place – Teofil Cosma – Level 2
Children Solo Modern 3th place – Deborah Ciuraru – Level 4
Children Solo Jazz/Show dance 3th place – Deborah Ciuraru – Level 4
Children Solo National/Folklor 2d place – Elena Vasile – Level 4
Mini Group Ballet 2d place – Sweet dolls – Preparatory
Junior Duo/Trio Ballet 3th place – Un million d’harlequins – Maria Popa & Diana Nitu Nicolae – Level 5
Junior Group Ballet 1st place – Imperial dance – Level 5
3th place – Leçon de danse – Level 4
Junior Group Contemporary 2d place – Transient encounters
Children Quartet Ballet 1st place – Little swans – Level 4
3th place – Le jardin magique – Preparatory
Children Group Ballet 2d place – Ricordo Ceaikovski – Level 2
DANCE STAR 2017

Premii 
Jazz Solo 2d place – Ana Irina Crizbasianu – Level 4
National folklor Solo Junior 1st place – Clara Ciopata – Level 5
2d place – Elena Vasile – Level 4
Ballet Solo Children 3th place – Teodora Cristina Neacsu – Level 2
Ballet Solo Children male 1st place – Teofil Cosma – Level 2
Ballet Solo Junior 2d place – Elena Osain – Level 5
Lyrical Solo Children 3th place – Andra Popescu – Level 4
Lyrical Solo Junior 1st place – Maria Popa
Contemporary/Modern Solo Junior 1st place – Deborah Nicolle Ciuraru – Level 4
2d place – Diana Alexandra Nitu-Niculae – Level 5
National Folklor Group Children 1st place – Scottish dance – Level 2
2d place – Katiusha – Level 1
Ballet group children 2d place – Sweet polka – Preparatory
Ballet Duo/trio/Quartet Children 3th place – Le jardin magique – Preparatory
Ballet Duo Junior 1st place – Diana Alexandra Nitu-Niculae si Andra Panait – Level 5
2d place – Little swans – Level 4
Ballet group Junior 1st place – Imperial dance – Level 5
2d place – Lecon de danse – Level 4
Contemporary/Modern Group Junior 1st place – Transient encounters – Level 5
European Ballet Grand Prix Vienna 2017

Premii 
Kids Ballet Solo Bronze medal – Teodora Cristina Neacsu
Kids Ballet Group Silver medal – Invitation a la valse – Level 2
Burse
Ballet Academy Zürich Teodora Cristina Neacsu
Teofil Cosma
YOUNG STARS BALLET COMPETITION SIBIU 2016
Invited to dance in the gala: Andra Panait, Diana Nitu Nicolae, Deborah Ciuraru and Maria Popa

Premii 
CLP age 2 Professional Bronze medal – Deborah Ciuraru
CLP age 2 Professional duo/trio Gold medal – Un million d’harlequins
Modern age 2 Bronze medal – Andra Popescu
Burse
English National Ballet School
Zurich Dance Academy
State School Berlin
Ballet School Basel
Summer intensive Bari 2017
Music, Arts & Show Milano
Bari Ballet Competition 2017
Deborah Ciuraru
Maria Popa
Deborah Ciuraru
Maria Popa
Karina Mihaela Codres, Tabitha Budeanu
Deborah Ciuraru
Diana Nitu Nicolae, Andra Panait, Deborah Ciuraru
Premii speciale
Sansha Star Search 2016 Karina Mihaela Codres
BUCHAREST DANCE FESTIVAL 2016

Premii 
Solo Pre-Professional Children Ballet Silver medal – Deborah Ciuraru
Duo/Trio/Quartet Pre-Professional Children Ballet Gold medal – Esmeralda
Group Pre-Professional Children Ballet Gold medal – Invitation a la valse
Solo Pre-Professional Junior Ballet Gold medal – Andra Panait
Silver medal – Elena Osain
Bronze medal – Cristiana Fodoroiu
Duo/Trio/Quartet Pre-Professional Junior Ballet
Group Pre-Professional Junior Ballet
Gold medal – Un Million d’arlequins
Gold medal – Stravaganza
Silver medal – Markitenka
Solo Junior Contemporary Silver medal – Clara Ciopata
Solo Junior Character dance
Group Children Character dance
Group Junior Contemporary
Burse
Gold medal and congratulation of the jury – Clara Ciopata
Gold medal – Eviva Napoli
Gold medal – I’m on my way
Siena, Italy group scholarship – Diana Nițu Nicolae, Deborah

Ancona, Italy
National Dance Academy Ireland
Siena, Italy individual scholarship

Ciuraru, Andra Panait, Elena Osain, Karina Codres, Clara Ciopata şi Maria Popa
Diana Nitu Nicolae
Clara Maria Ciopata
Karina Mihaela Codres