Concursuri anul scolar 2017/18

YSBC oct 2017

 

VIBE WIEN 2018
Premii grup
Children Ballet Ensemble Medalie bronz – Les Sylphides – Level 2
Children National/Folklore Ensemble Medalie argint – Ciuleandra – Level 2
Ambele dansuri au fost invitate pentru a performa in Gala Vibe 2018

 

Bari Ballet Competition 2018
Burse
Bursa Bari International Seminar 2018 Ana Crizbasianu – Level 5
Bursa Ballettakademie der Wiener Staatsoper Teodora Neacsu – Level 3
Burse Salerno Dance Festival Ana Crizbasianu – Level 5
Teodora Neacsu – Level 3
Burse Hellas International Festival 2018 Maia Blaer – Level 3
Ana Crizbasianu – Level 5
Dance World Cup 2018
Premii solo
Children Solo Ballet Medalie argint – Radish variation – Teodora Neacsu (Level 3)
Children Solo Ballet Repertoire with pointes shoes Medalie aur – Giselle – Nora Stancu (Level 5)
Medalie argint – Le Corsaire – Ana Crizbasianu (Level 5)
Medalie bronz – Fairy doll – Diada Rehning Smara (Level 5)
Children Solo Neoclassical Ballet with pointes shoes Medalie aur – Linee – Nora Stancu (Level 5)
Medalie argint – Spring – Ana Crizbasianu (Level 5)
Medalie bronz – Rusalka – Teodora Mateescu (Level 5)
Children Solo Jazz Medalie argint – Smile – Ana Maria Zamfir (Level 2)
Children Solo National Medalie aur – Samani Georgian dance – Elena Vasile (Level 5)
Medalie bronz – Irish dance – Ana Crizbasianu (Level 5)
Junior Solo Repertoire Ballet Medalie aur – Harlequinade – Tabitha Budeanu (Level 5)
Medalie bronz – Coppelia – Maria Popa (Level 6)
Junior Solo Neoclassical Ballet Medalie aur – My hope – Diana Nitu Niculae (Level 6
Medalie argint – Dream to fly – Tabitha Budeanu
Junior Solo Contemporary Medalie argint – Opposed – Nora Stancu (Level 5)
Junior Solo National Medalie aur – Guajira flamenca – Clara Ciopata (Level 6)
Premii grup
Children Quartet Ballet Medalie argint – Pizzicatto – Level 3
Children Small Group Ballet Medalie argint – La Vivandiere – Level 3
Medalie bronz – Les Sylphides – Level 2
Children Large Group Ballet Medalie aur – Little fairies – Level 1
Children Small Group Show dance Medalie bronz – Hit the road Jack – Level 3
Children Large Group National Medalie bronz – La tarantella – Level 1
Junior Small Group Ballet Medalie aur – Winter (Level 5)
Medalie argint – Esmeralda (Level 6)
Junior Small Group Contemporary Medalie argint – Coesio (Level 5)
DanceStar 2018
Premii solo
Ballet Solo Children Medalia de argint – Sleeping beauty fairy variation – Teodora Neacsu (Level 3)
Medalia de bronz – Little polka – Rucsandra Nicolae (Level 2)
Ballet Solo Seniors Medalia de bronz – Esmeralda act 1 – Clara Ciopata (Level 6)
Contemporary Solo Juniors Medalia de argint -Opposed – Nora Stancu (Level 5)
Contemporary Solo Seniors Medalia de argint – Mad rush – Cristiana Fodoroiu (Level 6)
Lyrical Solo Children  Medalia de bronz – Let it go – Maia Blaer (Level 2)
Folklor Solo Junior Medalia de aur – Irish dance –Ana Crizbasianu (Level 5)
Medalia de argint – Samani – Elena Vasile (Level 5)
Folklor Solo Senior Medalia de aur – Guajira flamenco – Clara Ciopata (Level 6)
Premii grup
Ballet Children Group Medalia de argint – Les Sylphides (Level 2)
Medalia de bronz – Little fairies (Level 1)
Ballet Junior Group Medalia de aur – Winter (Level 5)
Medalia de argint – Esmeralda (Level 6)
Contemporary Group Juniors Medalia de aur – Coesio (Level 5)
Jazz Group Juniors Medalie de aur – Hit the road Jack (Level 3)
Folklor Group Children Medalie de argint – Ciuleandra (Level 2)

 

Bucharest Dance Festival 2017
Premii solo
Children  Contemporary Medalia de bronz – Cry – Diada Rehning Smara (Level 5 academic)
Junior Ballet Medalia de aur – Satanella – Nora Stancu (Level 5 academic)
Junior Contemporary Medalia de argint – Linee – Nora Stancu (Level 5 academic)
Junior Folklore Medalia de aur – Matrioshka – Clara Ciopata – Level 6 academic
Medalia de bronz – Hungarian dance – Elena Vasile – Level 5 academic
Premii Duo, Quartet, Grup
Children Duo Ballet Medalia de argint – Teodora Neacsu and Teofil Cosma (Level 3 academic)
Junior Ballet Quartet Medalia de argint – Markitenka – Nora Stancu, Tabitha Budeanu, Diana Rehning Smara, Andra Popescu (Level 5 academic)
Junior Ballet Group Medalia de aur – Ricordo Ceaikovski – Level 3 academic
Junior Contemporary Group Medalia de bronz – Fall and recovery – Level 6 academic
Senior Ballet Group Medalia de aur – Imperial valse – Level 6 academic
Invitati în gală Satanella – Nora Stancu (Level 5 academic)
Burse
Ateneo della danza Şcoală de vară – Nora Stancu (Level 5 academic)
Eolie Dance festival Şcoală de vară – Diada Rehning Smara (Level 5 academic)
Blackout (Dance Competition) Diada Rehning Smara (Level 5 academic)
IALS (10 free contemporary lessons with Roberta Fontana Diada Rehning Smara (Level 5 academic)
YOUNG STARS BALLET COMPETITION SIBIU ROMANIA 2017
Premii solo
CL2NPsolo Medalie de argint – Diada Rehning Smara-Paquita
CL2Psolo male
Medalie de argint – Teofil Cosma-Sleeping beauty
M2Psolo Medalie de argint – Nora Stancu-Opposed
M2Psolo male Medalie de aur – Teofil Cosma-Il vagabondo
CL3NPsolo Medalie de aur – Cristiana Fodoroiu-Raymonda
CL3Psolo Medalie de bronz – Maria Irina Popa-Walpurgis Night
Premii grup
M3Pgroup
Medalie de argint – Fall & recovery – Level 5 and 6
Burse
École Nationale Supérieure de danse Marseille Maria Irina Popa
Wiener Staatsoper Ballettakademie Karina Codres
Ballet School Basel Teofil Cosma
Maria Irina Popa
Dance Academy Zurich Teofil Cosma

Tabitha Budeanu
Choreography Institute Kiev Nora Stancu
State Ballet School Berlin Nora Stancu
Teofil Cosma
Charity Project Hand in hand Diana Nitu Niculae
Bari Ballet Competition Ana Crizbasianu
Teofil Cosma
Maria Irina Popa
International ballet competition Mia Ćorak Slovenski Nora Stancu
Maria Irina Popa
Invitati pentru a dansa in Gala Diana Nitu Nicolae
Nora Stancu
Markitenka