Concursuri anul scolar 2017/18

YSBC oct 2017
Bucharest Dance Festival 2017
Premii solo
Children  Contemporary Medalia de bronz – Cry – Diada Rehning Smara (Level 5 academic)
Junior Ballet Medalia de aur – Satanella – Nora Stancu (Level 5 academic)
Junior Contemporary Medalia de argint – Linee – Nora Stancu (Level 5 academic)
Junior Folklore Medalia de aur – Matrioshka – Clara Ciopata – Level 6 academic
Medalia de bronz – Hungarian dance – Elena Vasile – Level 5 academic
Premii Duo, Quartet, Grup
Children Duo Ballet Medalia de argint – Teodora Neacsu and Teofil Cosma (Level 3 academic)
Junior Ballet Quartet Medalia de argint – Markitenka – Nora Stancu, Tabitha Budeanu, Diana Rehning Smara, Andra Popescu (Level 5 academic)
Junior Ballet Group Medalia de aur – Ricordo Ceaikovski – Level 3 academic
Junior Contemporary Group Medalia de bronz – Fall and recovery – Level 6 academic
Senior Ballet Group Medalia de aur – Imperial valse – Level 6 academic
Invitati în gală Satanella – Nora Stancu (Level 5 academic)
Burse
Ateneo della danza Şcoală de vară – Nora Stancu (Level 5 academic)
Eolie Dance festival Şcoală de vară – Diada Rehning Smara (Level 5 academic)
Blackout (Dance Competition) Diada Rehning Smara (Level 5 academic)
IALS (10 free contemporary lessons with Roberta Fontana Diada Rehning Smara (Level 5 academic)
YOUNG STARS BALLET COMPETITION SIBIU ROMANIA 2017
Premii solo
CL2NPsolo Medalie argint – Diada Rehning Smara-Paquita
CL2Psolo male
Medalie argint – Teofil Cosma-Sleeping beauty
M2Psolo Medalie argint – Nora Stancu-Opposed
M2Psolo male Medalie aur – Teofil Cosma-Il vagabondo
CL3NPsolo Medalie aur – Cristiana Fodoroiu-Raymonda
CL3Psolo Medalie bronz – Maria Irina Popa-Walpurgis Night
Premii grup
M3Pgroup
Medalie argint – Fall & recovery – Level 5 şi 6
Burse
École Nationale Supérieure de danse Marseille Maria Irina Popa
Wiener Staatsoper Ballettakademie Karina Codres
Ballet School Basel Teofil Cosma
Maria Irina Popa
Dance Academy Zurich Teofil Cosma

Tabitha Budeanu
Choreography Institute Kiev Nora Stancu
State Ballet School Berlin Nora Stancu
Teofil Cosma
Charity Project Hand in hand Diana Nitu Niculae
Bari Ballet Competition Ana Crizbasianu
Teofil Cosma
Maria Irina Popa
International Ballet Competition Mia Ćorak Slovenski Nora Stancu
Maria Irina Popa
Invitaţi în Gala YSBC Diana Nitu Nicolae
Nora Stancu
Markitenka