Colaborari

Referinte

In iunie 2002, intre studioul nostru si scoala Kinderballet din Italia a avut loc un schimb cultural.Studioul La Sylphide a participat la spectacolul pus in scena in Amfiteatrul Margherita di Savoia,spectacol in care au evoluat dansatori din cadrul celor doua scoli, atit incepatori, cit si avansati, la balet si la sectiunea de dans modern. Pentru mai multe detalii referitoare la acest spectacol.

Multi dintre copiii care urmeaza cursurile studioului nostru de dans doresc sa isi continue studiul si sa isi creeze o cariera in domeniu. De aceea ei se inscriu la scoala de balet de stat si inregistreaza performante.

Performantele sunt realizate, insa, inca de pe acum. Copiii nostri au obtinut, la rindul lor, diferite premii care ne confirma ca eforturile noastre sunt intemeiate.

GALA DE DANS

  • Duminica 30 iunie 2002, ora 20:45
  • Amfiteatrul Comunal Margherita di Savoia
  • Profesori si coregrafi
  • Pia di Biase – Aglaia Gheorghe
  • Domenico Iannone – Rosa Lacerenza
  • Invitati

PARTICIPA PROPEDEUTICA
Claudia Acquaviva, Martina Amendolito, Anna Angelico, Antonella Cristiano, Mariella Damato, Cristina Di Lecce, Martina Gatto, Maria Gorgoglione, Eleonora Penza, Antonella Piazzolla, Eleonora Piazzolla, Leo Cappelluti, Nico Vitobello.

 

ASPIRANTI
Elisabeta Camporeale, Rosa Dassisti, Maria Laura Delvecchio, Maria Teresa De Pietro, Raffaella De Rosa, Chiara Di Leso, Desiree Esposto, Lucia Martire, Giulia Patella, Caterina Piazzolla, Noemi Ricco.

 

ANUL I-II
Jasmine Andriano, Raffaella Di Lecce, Teresa Di Lecce, Anita Di Staso, Grazia Farano, Giseppe Gorgoglione, Concetta Labranca, Martina Lattanzio, Roberta Marrano, Maria Matteucci, Marianna Oliveira Pinto De Soza, Serena Piazzolla, Silvia Ricco, Flavia Riefoli, Marcella Russo, Maria Giovanna Russo, Titti Ruta, Stefania Santobuono.

 

ANUL IV – V
Giusy Di Salvo, Benedetta Garofalo, Antonia Giannella, Rosalba Lamacchia, Sabrina Martucci, Maria Luisa Marziale, Alessandra Mazzilli, Giulia Ricciardi, Francesca Russo, Concetta Tunzi, Concetta Cinzia Tunzi.

 

V A.A. (nivelul 2), AVANSATI (perfectionare)
Maria Andriano, Rachele Dallessandro, Mariangela Dipaola, Ilaria Ferrante, Gilda Lacere nza, Rosa Lacerenza, Cristina Marrano, Lucrezia Martire, Concetta Marzo, Lucia Muscarelli, Concetta Piazzolla, Angela Russo, Michele Borraccino.

 

DANS MODERN INCEPATORI
Anita Distaso, Grazia Farano, Isabella Francavilla, Carmela Gambino, Giuseppe Gorgoglione, Martina Matteucci, Giulia Patella, Beatrice Piazzolla, Concetta Piazzolla, Lucia Ronzino, Maria Givanna Russo, Stefania Santobuono.

 

DANS MODERN NIVEL INTERMEDIAR SI AVANSATI
Rossana Dallessandro, Mariella, D’Argenio, Mariangela Dipaola, Ilaria Ferrante, Gilda Lacerenza, Rosa Lacerenza, Lucrezia Martire, Sabrina Martucci, Concetta Marzo, Lucia Muscarelli, Angela Russo, Francesca Russo, Michele Borraccino.

 

PROGRAM
„C’ERA UNA VOLTA…”

Muzica dupa coloana sonora a filmului de Walt Disney

Aladin (Lumea si eu) – Propedeutica
Regele leu (The Circle of Life) – Aspiranti
Cerenentola (Visele sunt dorinte) – I – II A.A.
Ponocchio (Nu te vei lega de mine / hi diddle didi) – Propedeutica
Atlantis (Urmareste visurile) – Aspiranti

 

„MOZARTIANA”muzica de W.A.Mozart
Allegro-Concerto n.1KV 313VA.A. – avansati (perfectionare)
Andante – Concerto n. 1 KV 313I – II A.A.
Allegro – Concerto n. 9 KV 320V A.A. – avansati (perfectionare)

 

„IMN CATRE VIATA”muzica de Johann Strauss Jr.
La Vanatoare (polka) I – II A.A.
Dunarea albastra (vals) – VI,V, II A.A.
Trandafirii Sudului (vals) – V A.A.(nivelul 2), avansati (perfectionare)

 

„SI PENTRU INCHEIERE…”

Rossana (interpretata de Cristina D’Avena) – Aspiranti
Nina nanna rumena (Maria Tanase) – Studio Dans „La Sylphide”
Time (J.Kellis) – incepatori dans modern
The promise (M.Nyman) – nivel mediu si avansat, dans modern
Let me blow ya mind (Eve) – incepatori dans modern
Bye, bye, girl (Bosson) – Studio Dans „La Sylphide”
Tempio (S. Dehym) – incepatori dans modern
Spagna (Narada) – nivel mediu si avansat, dans modern

 

Final – toti in scena